Yarından itibaren sıcaklıklar düşüyor, yağmur ve kar geliyor

Ülke genelinde yarından itibaren hava sıcaklıkları kademeli olarak düşecek, yeni haftanın birinci gününde birçok bölgede sağanak yağmur ve kar yağışı görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere nazaran, hava sıcaklığı yarından itibaren yurt genelinde kademeli olarak düşmeye başlayacak. Yeni haftada yurdun iç ve batı kesitlerinde de kar yağışı görülecek.

Trakya’da sis bekleniyor

Bugün Trakya bölümünün çok bulutlu ve gece saatlerinde sağanak yağışlı, başka yerlerin kesimli ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Marmara ile iç kısımlarda yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.

Rüzgarın Trakya’da güney ve güneybatı istikametlerden kuvvetli (40-60 kmsa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı önlemli ve dikkatli olunması gerekiyor. Hava sıcaklıklarının yarından itibaren kademeli olarak kuzeybatı kesitlerden başlayarak azalacağı iddia ediliyor.

Karadeniz ve İç Anadolu’da kar bekleniyor

Yeni haftanın birinci günü Karadeniz, Marmara ve İç Anadolu’nun tamamı ile Ege’nin kuzeyinde yağış beklenirken, kalan bölümlerin modüllü ve çok bulutlu olacağı kestirim ediliyor.

Yağışların Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kar ve karla karışık yağmur formunda olması öngörülüyor. Rüzgarın Marmara ile Ege’nin kıyı kesitlerinde kuvvetli vakit zaman fırtına biçiminde esmesi bekleniyor.

Salı günü, Orta ve Doğu Karadeniz, Marmara’nın iç kesitleri, Batı Akdeniz, ile İç Anadolu’nun orta ve doğusunda yağış görülecek. Kalan kesitlerde kesimli ve çok bulutlu hava hakim olacak.

Yağışların; Marmara ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, yağış alan kalan kesitlerde ise kar ve karla karışık yağmur bekleniyor.

Günün en yüksek sıcaklık kıymetleri, önümüzdeki hafta Ankara’da 3, İzmir’de 12, Antalya’da 18, Diyarbakır’da 13, Samsun’da 8, İstanbul’da 11 dereceye kadar düşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir