Ukrayna’da okula saldırı: 4 ölü, 11 yaralı

Rusya, Ukrayna’nın Zaporijya kentinin güneyindeki Orikhiv kasabasında, insani yardım gereçlerinin depolandığı bir okula hücum düzenledi. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, atakta 4 kişinin ömrünü yitirdiğini, 11 kişinin yaralandığını duyurdu. 10’dan fazla kişinin de enkaz altında olduğu, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü aktarıldı. Hayatını kaybedenlerinin üçünün bayan olduğu duyuruldu.

SAVAŞ HATASI İSPATLARI TOPLANIYOR

Ukrayna Ulusal Polisi’nden yapılan açıklamada ise bölgede çalışmaların sürdüğü tabir edilerek, “İstihkamcılar sivil halk üzerinde kullanılan mühimmatın cinsini belirliyor. Polis memurları bir savaş cürmünün delillerini toplamaya devam ediyor” denildi.

RUSYA:UKRAYNA S-200’LERLE SALDIRDI

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna tarafından Kırım, Rostov ve Kaluga bölgelerine S-200 füzeleriyle hücum düzenlediğini, bu atakların engellendiğini duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, dün Kiev tarafından Kırım, Rostov ve Kaluga bölgelerine akın yapabilen versiyona dönüştürülmüş S-200 uçaksavar füzeleri ile yerdeki gayeleri vurmak için başarısız bir akın teşebbüsünde bulunulduğu belirtildi. Açıklamada, “Albay General Viktor Afzalov’un raporuna nazaran iki S-200 füzesi hava savunma tesisleri tarafından imha edilmiş, emsal iki füze de elektronik harp tesisleri tarafından saptırılmıştır. Rastgele bir can kaybı ya da hasar meydana gelmemiştir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir