Tuba Ünsal ile Serdar Turan ayrılığının perde arkası

Öğrendiğime nazaran; boşanma yılan öyküsüne döndüğü için Ünsal sevgilisiyle yollarını ayırmış! Turan, ABD’de yaşayan bir iş insanı. 2019’da sevgilisi Çılga Yeşilyaprak’ın Green Card alabilmesi için formaliteden evlenmiş. İlgileri de 2021’de Yeşilyaprak’ın eşini aldatması sonucu bitmiş.

Serdar Turan, Türkiye’ye dönerek boşanma davası açmış. Lakin Green Card süreci devam ettiği için eşinin ricası üzerine süreci beklemeye aldırıyor. Bu müddette Çılga Yeşilyaprak, herkese boşandıklarını söylüyorlar ve sevgilisiyle fotoğraflarını toplumsal medyada paylaşmaya başlıyor.

Ta ki Serdar Turan’ın Tuba Ünsal’la ilgisi resmiyet kazanana ve Çılga Yeşilyaprak, Green Card’ına kavuşana kadar! Yeşilyaprak, Green Card’ı aldıktan sonra Turan’a dava açarak, kendisini Tuba Ünsal’la aldattığını argüman ediyor ve yüklü bir tazminat talep ediyor. Mahkemeye sunulan kayıtları gördüğüm kadarıyla Çılga Yeşilyaprak bundan pek bir sonuç çıkaramaz lakin bu olay daha çok konuşulur!

Sahnede dijital sanat yapacak

Duyguları güçlü tabir eden müzikleriyle kitleleri peşinden sürükleyerek yıllardır en çok biletli konser veren müzikçi olan Sıla, konserlerine artık de dijital görsel sanatı ekliyor.

Görsel efektlerle sahnedeki canlı imgesini yapay zekâ dayanağıyla birleştirecek olan Sıla, kendi şeklinden ödün vermeden konsere gelen seyircisine sevdikleri müziklerinin yanı sıra gerideki 30 metrekarelik dev ekranlarda adeta videoart performansı sunacak.

Bu dijital gösteri, Sıla’nın bugün ve yarın akşam Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda vereceği konserlerde kullanılacak. Dünyada Red Hot Chili Peppers ve birkaç sanatkarın konserlerinde kullandığı yapay zekâ takviyeli dijital gösteri Türkiye’de birinci defa Sıla ile konser seyircisine sunulacak.

Konser sahnesindeki bu görsel yenilik için yazılım grubu uzun müddettir çalışıyor. Stok imgeler yerine yeni ve özel görsel efektler üretildi. Bunun için Refik Anadol üzere dünya çapında sanatkarların kullandığı yazılım programlarından yararlanıldı.

Sıla’nın sahnedeki anlık hareketlerinin üzerine aktarılacağı görsel efektler yapay zekâ takviyesiyle bütünlük sağlıyor. Böylelikle Sıla kendi biçimindeki müziklerini söylerken gerideki ekranlarda tek ve o konsere özel canlı videoart gösterisi sunulmuş olacak.

Sevgiliyle birinci kare

Geçtiğimiz yıl Tolga Akış’tan boşanan Zeynep Bastık, aşkı Ali Can Ayyıldız’da buldu. 2 ay evvel gittiği İspanya’daki Primavera müzik şenliğinde ortak arkadaşları aracılığıyla tanışan çiftin bağı süratli bir formda ilerlemiş.

Ali Can Ayyıldız, cümbüş dünyasının yakından tanıdığı bir isim. Hem yerleri var hem de Mon Prodüksiyon’la yapımcılık yapıyor.

Çiftin sık sık buluştuğu ve hafta sonlarını da Zeynep Bastık’ın Urla’daki konutunda geçirdikleri gelen haberler ortasında. Hoş müzikçi geçtiğimiz hafta sonu çiftlik meskeninde 30’uncu yaş gününü kutladı. Bu Roman konseptli doğum gününün özel konukları ortasında Ali Can Ayyıldız’ın da olduğunu öğrendim. Hoş müzikçiyi boşandığından beri kimseyle yan yana görmemiştik. Fakat belirli ki bu aşka güveniyor; yakında el ele de pozlar gelir…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir