Putin’in sağlık durumuyla ilgili çarpıcı iddia: Batı’nın tedavilerini uyguluyor

Son dönemde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sağlık durumu ile ilgili farklı açıklamalar gelirken, Rus siyaset bilimci ve tarihçi Valeri Solovey kimi açıklamalarda bulundu. Solovey, Putin’in sıhhat durumunun makûs olduğunu öne sürdü.

Solovey,  2023’ün Putin’in vazifede kalacağı son yıl olabileceğini lisana getirirken, “Putin, savaşa devam edebilmek için Batı’nın kanser ilaçları ve tedavileriyle hayata tutunuyor. Ama hiçbir ilaç sonsuza dek muvaffakiyet sağlamaz” dedi.

Putin geçen hafta Alexei Dyumin (soldaki) ile silah fabrikası gezmişti.

Rus uzman, Putin’in kanser tedavisi gördüğünü söylerken, “Putin en gelişmiş tedavi usullerini kullanıyor, Rusya bu tedavi metotlarını sağlayamıyor. Bu tedavi metotları çok başarılı oldu” yorumunu yaptı. Solovey, Putin’in yerine geçecek isimleri de belirlediğini öne sürdü.

Solovey’in tezine nazaran Putin’in halef olarak seçmeyi planladığı isimlerden biri tarım bakanı olarak görev yapan 45 yaşındaki Dimitri Patrushev. Rus istihbarat birimi FSB’nin eski başkanı olan ve batı zıtlığıyla da bilinen Nikolai Patrushev’in oğlu olan Dimitri Patrushev’in kamuoyu tarafından çok da tanınmadığına dikkat çekildi.

Moskova’daki saygın kurumlardan Milletlerarası Münasebetler Enstitüsü’nün eski profesörü olan Solovey bir öbür adayın ise 50 yaşındaki Alexei Dyumin olduğunu söyledi. Putin’in eski bir müdafaası olan Dyumin daha sonra savunma bakanlığı yardımcılığını üstlenmişti. Dyumin Tula bölgesinin valisi olarak vazife yapmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir