İBB Meclisi’nde tespihli veda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin mart ayı oturumlarının son toplantısında İBB CHP Küme Başkanvekili Doğan Subaşı milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti. MHP’li Silivri Belediyesi Başkanı Volkan Yılmaz, “Şansı olursa seçilirse keyifle çeksin diye seçilemezse de sabır niyetine çeksin diye Doğan beyefendiye tespih armağan edeceğim” diyerek Subaşı’na teşbih armağan etti.

Saraçhane’deki İBB Başkanlık binasında gerçekleşen İBB Meclis toplantısında İBB CHP Küme Başkanvekili Doğan Subaşı, CHP Meclis üyesi Nuray Çepni, İYİ Parti Meclis üyesi Ali Kıdık ve AKP’li Meclis üyesi Nurdan Ertuğrul, milletvekili aday adayı için belediye meclis üyeliğinden istifa etti.

‘Hakkınızı helal edin’

Mecliste kelam alarak konuşma yapan Doğan Subaşı “Çalışmalar sırasında vakit zaman tartışmalar vakit zaman birbirimize yönelik tenkitler olmuştur. Açıkçası ufak tefek hususlar haricinde bana yönelik bir hakaret bir saygısızlıkla karşılaşmadım. Bu anlamda bütün parti kümelerinden razıyım. Sizlerden bu manada bir helallik istemek için kürsüdeyim. Hepiniz hakkınızı helal edin” diye konuştu. Ferdî münasebetlerinin ve şahsî dostluklarının devam edeceğini belirten Subaşı “Her şey bir gün sona eriyor lakin bâki kalan bu kubbede bir beğenilen seda imiş diyorum” dedi.

‘Siyasi vasiyet bırakmak istiyorum’

Subaşı, kendisi için değerli bir mevzuyu paylaşmak istediğini lisana getirerek “31 Mayıs 2017 tarihinde bir olay oldu Türkiye’de. Hakkari’de Uludere’den kalkan bir askeri helikopter Şırnak’a hakikat yola çıktı ve kalkıştan 3 dakika sonra elektrik tellerine takılarak düştü. O helikopterde bir Tümgeneral ve 12 askerimiz şehit oldu. Milletimizin yüreğine acı düştü bir defa daha. Bu şehit olan Tümgeneral benim bir üst devre ağabeyimdi. Ben burada vazife yaptığım müddet içerisinde onun ismini İstanbul’da bir caddeye verilmesini istemişimdir. Aslında bu bahiste ihmalkâr davrandım. Ancak ben ayrıldıktan sonra idareden gelmesi bütün parti kümelerin önermesiyle ben şehidimiz Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın isminin bir caddeye verilmesini meclisimizden istirham ediyorum. Bu bahse sahip çıkarsanız Küme başkanvekilleri olarak çok memnun olacağım. Kendisinin ailesiyle konuştum. Onlarda bütün parti kümeleri onay veriyorsa lütfen dillendirin diye söylediler. Bunu da bir cins siyasi vasiyet üzere sizlere bırakmak istiyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Tespih hediyesi

Subaşı’na küme vekilleri teşekkür etti. MHP’li Silivri Belediyesi Başkanı Volkan Yılmaz, “Şansı olursa seçilirse keyifle çeksin diye seçilemezse de sabır niyetine çeksin diye Doğan beyefendiye tespih armağan edeceğim” diyerek Subaşı’na teşbih armağan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir