Hacı Sayid için iflas kararı

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, 1960’lı yılların başında Gaziantep kurulan Türkiye genelinde 43 şubesi bulunan Hacı Sayid (Hacı Sayid Besin Pazarlama San. ve Tic. AŞ)  için kere iflas kararı verdi. Baklava markası Hacı Sayid, şarkıcı Hadise’nin kısa bir mühlet evvel boşandığı iş insanı Mehmet Dinçerler’in babası ve amcasına ilişkin.

Temeli 1960’lı yılların başında Gaziantep’te atılan Hacı Sayid (Hacı Sayid Besin Pazarlama San. ve Tic. AŞ), bir mühlet evvel içine düştüğü mali girdaptan çıkmak için konkordato talebinde bulundu.

Artı Gerçek’ten Dinçer Gökçe’nin haberine nazaran; Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada alacaklı şirketlerin avukatları, Hacı Sayid’in konkordato talebinin ret edilmesi istedi. 

Duruşmada, Mehmet Dinçerler’in avukatı Hicran Akkaya Şenol, hileli iflasa gidildiğini öne sürdü. Şenol, “Piyasa borcu ile SGK ve vergi borçları bu şirketin üzerinde bırakılıyor. Şirketin mali kaynakları, küme şirketlerine devredilmiş. Mahkeme, idare kayyımu atamadığı için şirketin içi boşaltıldı. Yargıtay’a gitmeden evvel borca batık olmayan şirket, Yargıtay’a gittikten sonra borca batık hale geldi. Şirketin içi boşaltıldı. Tüm bunları daha evvel de mahkemeye bildirdik” dedi.

Mahkeme, Hacı Sayid A.Ş’nin konkordato talebinin reddederek iflasına karar verdi. 

Hacı Sayid, Hadise’nin kısa bir müddet evvel boşandığı iş insanı Mehmet Dinçerler’in babası babası Burhan Dinçerler ve amcası Mehmet Dinçerler’in’e aitti.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir