Devlet Bahçeli’den, seçimlere AK Parti listelerinden girecek HÜDA PAR’la ilgili ilk yorum

14 Mayıs seçimlerine sayılı gün kalmışken HÜDA PAR yetkilileri, Cumhur İttifakı’na dayanağını açıklayıp 14 Mayıs seçimlerine AK Parti listelerinden gireceklerini açıkladı. Bu gelişmenin akabinde gözler Cumhur İttifakı ortaklarından MHP lideri Devlet Bahçeli’ye çevrildi.

“HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜYLE İRTİBATI OLMADIĞI AÇIKLANMIŞTIR”

Konuyla ilgili sessizliğini bozan MHP lideri, “Kılıçdaroğlu ülkemize düşmanlık besleyen zalimlerin paravan adayıdır. Son günlerde Hür Dava Partisi ekseninde temerküz ve tezahür eden sanal tartışmalar, gayeli polemikler, Milliyetçi Hareket Partisi’ni gaye alan temelsiz ve ahlaksız isnatlar tarafımızca dikkatle takip edilmektedir. Hür Dava Partisi’nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve kontağı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da söz edilmiştir. Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne vakit çökertildiği malumdur. Bu konuda da orta sıra vermiş olduğu beyanlarla ‘Emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir’ görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur.” tabirlerini kullandı.

ESKİ BAKAN TANTAN’A ÇAĞRI

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: “Her fırsatta konuşmayı alışkanlık haline getiren Sayın Tantan’ın bu konuda sessizliğe gömülmesi, bakanlık sorumluluğunu üstlendiği periyotta Hizbullah terör örgütüne karşı hangi operasyonel faaliyetlerin yapıldığını dürüst biçimde paylaşmaktan şu ana kadar imtina etmesi gerçek değildir. 57’inci Hükümet devrinde, 17 Ocak 2000 tarihinde Hizbullah’a yapılan seri ve kapsamlı operasyonlarda hunhar militanlar ve örgüt lideri etkisiz hale getirilmiştir. Beykoz hadisesi sonrası, Türkiye çapında icra edilen arama, kurtarma, baskın ve yakalama süreçlerinde 200’ün üzerinde mezar Hizbullah terör örgütünün hücre konutlarında tespit edilmiştir.

“HDP’NİN PKK İLE ALAKASINI BİLMEYEN KALMADI”

Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alan Hür Dava Partisi’nin ise 19 Aralık 2012 tarihinde kurulduğu bilinen bir gerçektir. Hizbullah terör örgütüyle Hür Dava Partisi ortasında berrak bir alakaya, bu çerçevede ikna ve tevsik edici bir bilgiye bu vakte kadar tesadüf edilmemiştir. Lakin HDP’nin PKK’yla münasebetini bilmeyen, duymayan, şahit olmayan kalmamıştır. CHP ile UYGUN Parti’nin HDP’yle beraberliği eşzamanlı olarak PKK/YPG/PYD’yle birlikteliği demektir ve her şey meydandadır. HDP’nin bir sefer da olsa terörü lanetlediği görülmüş şey değildir. HDP’nin bir kere de olsa PKK’yı kınadığına, ortalarında hiçbir bağın olmadığını itiraf ettiğine hiç kimse, hiçbir millet evladı şahit olmamıştır.

“HÜDA PAR TERÖRÜ TÜMDEN REDDETMİŞTİR”

“14 MAYIS’TA CUMHURUN ZAFERİ HİLAL ÜZERE YÜKSELECEK”

Açık amacımız Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açık orta farkla seçilmesine çalışmak, Milliyetçi Hareket Partisi’yle Cumhur İttifak’ının milletvekili sayısının nitelikli çoğunluğa ulaştırmaktır. Elbette başaracağımızdan ve başarılı olacağımızdan en küçük kuşkumuz de yoktur. Sefer bizden, zafer Allah’tandır. Çaba bizden Tevfik Allah’tandır. 14 Mayıs’ta cumhurun zaferi hilal üzere yükselecek, 29 Ekim’de de Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü iftiharla kutlanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümü cumhurun muazzam diriliş ve yükselişiyle taçlanacak, Türk ve Türkiye Yüzyılının birinci adımı Allah’ın inayeti, milletimizin iradesiyle atılacaktır.

Unutulmasın ki, Cumhur İttifakı olarak, zarfa değil mazrufa baktığımız; küçük hesaplara değil büyük mefkurelere baş yorduğumuz; hezeyanla perçinlenmiş tezviratlarla değil hakikat pınarından kana kana içmenin peşinde olduğumuz muhkem bir gerçektir. Bu his ve kanılarla, 24 Mart 2023 akşamı Danimarka’da kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve Türk bayrağına yapılan menfur saldırıyı tüm gücümle kınıyor, aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin mübarek Ramazan-ı Şerif’ini bir defa daha tebrik ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir