Denizli’de bir devenin çocuğu ısırdığı anlar kameraya yansıdı

​Olay, evvelki gün Çamlık Mesirelik alanındaki Hayvanat Bahçesi’nde meydana geldi. Ailesiyle hayvanat bahçesini gezen Basın Osama develerin bulunduğu alana gitti. Bu sırada devlerden biri, çite fazla yaklaşan çocuğu baş ve boyun kısmından ısırarak yaklaşık 2 metre havaya kaldırdı. Etraftakilerden biri, çocuğu devenin ağzından kurtardı.

İhbar üzerine olay yerine sıhhat takımı sevk edildi. Ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Osama’nın sıhhat durumunun uygun olduğu bildirildi. Yaşanan olay bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

DHA’nın haberine nazaran, Çamlık Mesire Alanı Hayvanat Bahçesi yetkilileri tarafından hususla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu sözler yer aldı:

“2 gün evvel çamlık mesire alanında meydana gelen olayda, çeşitli hayvanları ziyaret ettikten sonra yasak olmasına karşın develere fazla yaklaşan bir çocuk, ailesinin de anlık olarak yanında bulunmaması sonucu, deve tarafından ansızın başından ve boynundan ısırılarak yaralanmıştır. Görevlilerimiz 112 Acil Servis’i arayıp, bir yandan da alanda gerekli tedbir ve müdahaleleri yapmıştır. Akabinde hastaneye kaldırılıp, tedavisi yapılan çocuğun durumunun düzgün olduğu bilgisi bize geldi.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir