Bahçeli: Bizim nezdimizde Sünni ne ise Alevi de odur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankırı Kent Meydan’ında gerçekleştirilen “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende” temalı açık hava toplantısında konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle oldu:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Çankırı’da açıklamalarda bulunuyor.

Türkiye üzerinde karanlık hesabı olmaya çevrelerin boş durmadığını görüyorum. Hevesleri kursaklarında kalacaktır. Milletimiz kara propagandalara aldırış etmeyecektir. Devletimiz ve hükümetimiz güçlüdür. Demokrasi celladı, sandık düşmanları meydanı boş zannetmesin. Devlet ve millet dayanışması doruktadır.

Sudan’da bir içi savaş karar sürmekte. Zelzeleden sonra bu ülkeye giden vatandaşlar tahliyeyi beklemekte. Fransa’nın başını çektiği kimi ülkeler ABD’de stratejik bağımsızlıklarını kazanmaya çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen ekonomileri yaygın sıkıntılarla boğuşmaktadır. Büyüyen bütçe açıkları, global riskleri canlı tutmaktadır. Global bankacılık krizi ile borç krizi çok güç olacak siyasi ,sosyal fırtınayı tetikleyebilecektir. Irak’ın Süleymaniye kenti PKK/YPG denetimine girmiştir. Rusya ile Ukrayna ortasında kanlı çatışma artmaktadır.

Türkiye yıldız üzere parlamakta ve ayrışmaktadır. Cumhur İttifakı’nın fedakarca uğraşı ülkemizin elini güçlendirmektedir.

CUMHURBAŞKANI OLMAK KILIÇDAROĞLU’NUN HARCI DEĞİL: Türkiye kendi gündeminin öznesindedir. Deneyim dersiniz Cumhur İttifakı’ndadır. Türkiye’nin pahasına kıymet katan Cumhur İttifakı’ndadır. Cumhura baş olmak oyuncak değildir. Cumhura lider olmak Kılıçdaroğlu’nun asla harcı değildir. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı PKK’dan geçmiştir. Çankırı’nın gücünü cümle aleme gösteriyorsunuz. Kandil’e yuvalanmış PKK’nın ele başları Kılıçdaroğlu’na dayanak açıklaması yapıyor. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi yönetecek ne bilgisi ne kültürü vardır. Soğan diyorlar yapılan köprülere karşı çıkıyorlar. Denize indirilen uçak gemisine kara çalıyorlar. Soğan, patates diyorlar köprü ve yollara karşı çıkıyorlar. CHP’liler ABD’yi nasıl tatmin edeceklerini düşünüyorlar. Zalimlere sinyal yakıyorlar. Zalimlerin tetikçiliğinde medet umuyorlar. Zulmü alkışlıyorlar. Türkiye’de iktidar yolu yabancı başkentlerden geçmez.

DERSİM’İN İNTİKAMI İÇİN HER TÜRLÜ MAKÛS YOLA BAŞVURMUŞTUR: Türkiye’yi yenemezler, yüz yılın en büyük idare ıslahatı olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini kötülemeleri başarılı olamayacaktır. İradeniz, irademizdir. Evetlerini 14 Mayıs’ın zafer muştusudur. Bugüne kadar kimsenin etnik kökenine bakılmadı. Kılıçdaroğlu uygunca kayış koparmıştır ki nemalanmanın hevesine kapılmıştır. Kılıçdaroğlu etnik mezhep kışkırtıcılığına soyundu. CHP zihniyeti korkaktır. Kılıçdaroğlu‘nun savı zirveden tırnağa iftiradır. Ağır bir cürümdür. Dersim’in intikamı için her türlü makus yola başvurmuştur. Bizim nezdimizde Sünni ne ise Alevi de odur.

İTTİFAKIMIZ İŞGAL VE İSTİLA TEŞEBBÜSLERİNİN KARŞISINDADIR: Türkiye’de Alevi ve Kürt kökenli kardeşlerimizi ABD’den daha çok seven birisi vardır, o da devlet Bahçeli’dir. Tuzaklar dağıtılacaktır. 14 Mayıs’ta Türk milleti azgın fitneye müsaade vermeyecektir. Yıkılmamızı bekleyenler hüsrana uğrayacaktır. Cumhur İttifakı milletin ta kendisidir, ittifakımız işgal ve istila teşebbüslerinin karşısındadır. İdealimizden de ülkemizden de vazgeçmeyeceğiz. Daima birlikte başaracağız. Cumhur’un demokrasi zaferine birlikte ulaşacağız. Caninin, bölücünün düşman beslemelerinin karşısındayız. 14 Mayıs’ta desteklerinizi bekliyorum. Ne memnun Türküm diyene diyorum.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir